google-site-verification=m8_LNIsAbgukjdNWi1kd-5X5ZheFQEGigJmvJd6tqLA google-site-verification=m8_LNIsAbgukjdNWi1kd-5X5ZheFQEGigJmvJd6tqLA

UZM.DR. TUĞBA KILIÇ

        1977 Malatya doğumludur. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun olduktan sonra Gaziantep'deki birinci basamak sağlık kurumlarında görev almıştır.

        Gaziantep Üniversitesi Tıp fakültesi  Fizyoloji bölümünde egzersiz fizyolojisi üzerinde çalışmalar yapıp 2015 yılında fizyoloji uzmanı olmuştur. 2016 yılından itibaren bütünsel yaklaşım ve doğal tedavilere olan ilgisi üzerine Ankara Yıldırım Beyazit Üniversitesinde Akupunktur, Ozon terapi, Mezorerapi, Hacamat, Sülük tedavisi eğitim sertifikalarını almıştır.

        İnsan sağlığı, Fizyolojinin temelini oluşturan homeostazi yani iç ortamın sabit tutulması ve korunması ilkesine dayanır. İnsan içinde yaşadığı toplum, doğa ve evrenle uyumlu olduğu sürece sağlıklıdır. Bu nedenle yapılan tedavilerde insana bütünsel olarak yaklaşılmalıdır çünkü evren beden zihin sürekli iletişim halindedir ve birindeki değişim hepsini etkiler.

        Doğanın iyileştirici gücünün farkında olan hekim,  tedavide modern tıbbın yanında, bilimselliği kanıtlanmış geleneksel yöntemlerin tamamlayıcı olarak kullanılmasının insan sağlığının korunmasında etkili olduğunu düşünmektedir.