google-site-verification=m8_LNIsAbgukjdNWi1kd-5X5ZheFQEGigJmvJd6tqLA google-site-verification=m8_LNIsAbgukjdNWi1kd-5X5ZheFQEGigJmvJd6tqLA
Diyetisyen Hizmeti


    Geleneksel ve Tamamlayıcı tıp ünitemizde Uzm. Dyt. Yeliz Kılıç tarafından hizmet verilmektedir. Sağlıklı beslenmek için insan vücudunun pek çok besin öğesine ihtiyacı bulunur. Yalnızca karın doyurmak ve açlık duyusunu bastırmak için rastgele yemek yemek dengesiz ve sağlıksız beslenmeye, bu da pek çok rahatsızlığa sebebiyet verir. Bazı besinleri hiç almamak ya da yetersiz almak vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin eksikliğine yol açarak pek çok farklı rahatsızlığa sebep olabileceği gibi bazı gıdaları fazla ve dengesiz tüketmek de aşırı kilo ve organ yağlanmalarına sebep olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslemek için uzman bir diyetisyenden yardım alabilir ve kendi metabolizmanız için uygun bir diyet planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.


www.drtugbakilic.com Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi Gaziantep

    Ünitemizde kişinin yaşam tarzına, kan tetkiklerine ve vücut analizi tanita bc 980 profesyonel tartım cihazı ölçüm sonuçlarına göre uygun bir diyet programı planlanarak  kişinin uyumuna ve tedavi planına göre belirlenen periyotlarla kontrole çağırılır.

  1.    •Ağırlık denetimi (Kilo verme – Kilo alma – Kilo koruma) Programları

  2.    •Hastalıklarda beslenme ( diyabet -kronik böbrek- kalp damar hastalıkları vs )

  3.    •Besin duyarlılığı ve intoleransı durumlarında beslenme ( laktoz intolerans - çölyak - kistik fibrosiz vs )

  4.    •GAPS Diyeti

  5.    •Hamile beslenmesi (Gebelik öncesi – Gebelik sırası – Gebelik sonrası) Programları

  6.    • Menapoz Sonrası Beslenmesi